Nyheter

Seminar: Etablering for kunstnere og designere

Bransjenettverket for entreprenørskap innen kunst og design inviterer til heldagsseminar i Oslo tirsdag 25.februar 2014. Statssekretær Knut Olav Åmås i Kulturdepartementet kommer for å fortelle om hva regjeringen legger i begrepet entreprenørskap.

Etablering for kunstnere og designere

Hva menes med entreprenørskap innen kunst og design? Hvordan etablere og videreutvikle et yrkesliv innen disse fagfeltene?

Entreprenørskap i kunst og design (EKD) ønsker å styrke evnen til å skape gode yrkesliv.

Tid:     Tirsdag 25.februar kl 09.00 – kl 16.00

Sted:   Grafill, Rosenkrantz gate 21
Program:

  • Presentasjon av Entreprenørskap i kunst og design (EKD) ved Siren Tjøtta, Kunsthøgskolen i Oslo
  • Hva legger regjeringen i begrepet entreprenørskap? Ved statssekretær Knut Olav Åmås, Kulturdepartementet
  • Kulturelt og kunstnerisk entreprenørskap. Ved Lisbeth Wathne Svinø, Norges musikkhøgskole
  • Strategi brukt i kunst og design. Ved Erik W. Jakobsen, Menon Business Economics
  • Innblikk i arbeidsmetoder og inspirasjon til å etablere egen virksomhet:
  •      Design: Anna-Lisa Johannessen, Of and With og Ken Olling, Katachi Media
  •      Billedkunst: Linda Steffensen Lerseth, Tidens Krav og The Newest Standard
  •      Dans: Ella Fiskum, Ella Fiskum Danz og Residency Eina Danz
  • Oppsummering ved Margit Klingen Daams fra Innovasjon Norge.

Arrangør: Entreprenørskap i kunst og design (EKD) – et bransjenettverk for høyere utdanningsinstitusjoner og fag- og interesseorganisasjoner innen kunst og design.

Påmelding her: http://event.khio.no/. NB! Velg «Meld deg på nå»-lenken under der hvor det står «påmelding for sangere, operasangere og musikere».

Påmeldingsfrist 12. februar.
Ingen deltakeravgift, men bindende påmelding med no-show-pris: 300,-

Velkommen!

 

Medlemmer i EKD er: Kunsthøgskolen i Oslo, Kunst- og designhøgskolen i Bergen, Norske Kunsthåndverkere, Unge Kunstneres Samfund, Grafill, Norsk Skuespillerforbund, Norske Dansekunstnere, MØST, Musikkteaterforum, Norsk teater- og orkesterforening, Norske interiørarkitekter og møbeldesigneres landsforening, Norske billedkunstnere og KORO.

 

 

Fra forsiden

Turné

OJKOS til Mandal og Molde

Orkesteret for jazzkomponister i Oslo spiller Peter Wallem Anundsen på Mandaljazz og Maria Dybbroe på Moldejazz.

Nyheter

Paulsberg møter Oslo jazzensemble på Kongsberg jazzfestival

Da Hanna Paulsberg mottok Kongsberg Jazzfestivals store Musikerpris i 2025, var det en tydelig anerkjennelse av en musiker som gjennom mange år har vært med på å forme og fornye norsk jazz. Nå vender bandlederen tilbake til Kongsberg med et prosjekt som ser bakover på et rikt kunstnerskap og samtidig peker fremover.